Ana sayfa Merak Edilenler Antalya Klima Temizleme Bakım Fiyatları 2019

Antalya Klima Temizleme Bakım Fiyatları 2019

Klimalar son yıllarda insan hayatında oldukça fazla yer edinen elektronik aletlerdir. Bu aletler sayesinde sıcak havalarda serinlik yaşayabilirsiniz. Özellikle Antalya gibi oldukça sıcak olan şehirlerde iklimlendirme cihazı olan klima sayesinde sıcaklık konforu sağlayabilir ve ortama uygun yaşam şartlarını oluşturabilirsiniz. Genel olarak yaz aylarında sık sık kullanacağınız klimanın temizliği oldukça önemlidir. Klima temizleme oldukça önemlidir. Klima temizlenmediği zaman kısa süre içinde mikrop ve hastalık yuvasına dönebilen bir cihazdır. Bunun yanında düzenli olarak temizlenmeyen klimaların sorunlarında biri de kötü kokudur. İyi temizlemediğiniz klimalar kullanım sıklığına göre bir süre sonra koku yaymaya başlar. Klimadan çıkan kötü kokular sağlığınızı ve ortam konforunuzu olumsuz olarak etkilemeye başlar.

Klimalar yüksek debilerde sıcak ve soğuk hava üflemesi yapan elektronik aletlerdir. Hava üfleme işleminden önce hava klimanın hava filtresinde filtrelenecektir. Yoğun kullanım olduğunda hava filtresinde zararlı parçacıkların oluşturacağı bir tabaka söz konusu olabilir. Klima kullandığınız yaşam alanlarında sigara içtiğinizde ya da kötü koku yayacak işlemleri yaptığınızda klimanızda kötü koku oluşma süreci hız kazanır. Eper klima temizleme işlemini düzenli olarak yaptırmazsanız klimada oluşan bakterilerin önüne geçemezsiniz. Bu yüzden Antalya klima temizleme bakım fiyatlarını 2019 yılı için inceleyerek bakım için servis çağırmanız gerekir.

Doğru Klima Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Klimalar hassas şekilde çalışan cihazlardır. Bu yüzden klima temizliği yapılırken bazı kuralları dikkat ederek işlemi yapmak gerekir. Klima temizliğinde en önemli durum klima kokusunu ve klimada biriken bakterilerin kaynağı olan filtreyi temizlemektir. Klima filtresi kullanım kılavuzunda yer aldığı gibi dikkatli şekilde çıkarılmalıdır. Klima filtresi gerekli malzemeler kullanarak soğuk suda yıkanmalıdır. Klima filtresi temizliği sırasında soğuk su haricinde bir madde kullanmak sakıncalı olabilir. Deterjan, sabun ya da diğer temizlik malzemeleri filtreye zarar verir. Bu yüzden gerekirse teknik destek almak daha doğru olur.

Klimayı yıkadıktan sonra kurumaya bırakın. Kurutma için dış etken kullanmanıza gerek yok. Güneşin altında bırakmanız kurumayı sağlayacaktır. Klima filtresini çıkardıktan sonra ise filtre ardında kalan bölgeyi elektrikli süpürge yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu bölgeler hassas olduğu için nazik hareketlerle temizleme işlemi yapılmalıdır. Klima filtresi takılı değilse klimayı çalıştırmayın. Klima filtresi kuruduktan sonra kullanım kılavuzunda belirtilen talimatlara göre takılmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonra klima sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Sizin yapacağınız işlemler dışında da klima temizliği ve bakımı belli aralıklarla yaptırılmalıdır.

Lejyoner Hastalığı

Düzenli şekilde temizlenmeyen ve bakımı yapılmayan klimalar mikrop ve koku yuvası olur. Klima hastalığı olarak da tabir edilen lejyoner hastalığı bir tek klimalardan bulaşır. Klima filtresinde oluşan mikrop ortamları sizi hasta edebilir. Bu hastalığa ek olarak da birçok solunum yolu hastalığına da yakalanabilirsiniz.

2019 Antalya Klima Temizleme ve Bakım Fiyatları

Klima temizliği ve bakımını düzenli yaptırmak önemlidir. Bu yüzden de Antalya’da yapılan temizlik ve bakım işlemleri için fiyat bilgisini telefon üzerinden alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here