Ana sayfa Merak Edilenler Antalya Klima Temizleme Kampanyaları 2019

Antalya Klima Temizleme Kampanyaları 2019

Günümüzde evlerinizde yoğun olarak tercih ettiğiniz klimaları hem ısınma hem de yaz aylarında serinleme amacıyla kullanabilirsiniz. Antalya gibi sıcak şehirlerde genel olarak serinlemek için kullanılan klimalar kış ayları serin geçtiği için de genelde doğalgaz yerine kullanılan araçlardır. Ortalama bir klima her iki kullanımda da içinde yüksek debide hava üfler ve ısıtma ile soğutma işlemini yapar. Ancak bu durumda klimadan tam verim alabilmek ve hastalıklara yol açmasını önlemek adına düzenli olarak temizleme işi profesyonel bir ekibe yaptırılmalıdır. Antalya klima temizleme kampanyaları 2019 yılı için incelenerek profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Klimalardan Gelen Kötü Kokular

Klimalar ısınma ya da soğutma amacıyla her mevsim kullanılan cihazlardır. Ancak kullanma sıklığınıza göre 6 ay ile 1 yıl içinde kötü koku şikayeti ortaya çıkabilir. Bilinçsiz olarak ya da yanlış kullanım sonucunda bu kötü kokular dayanılmaz bir hal almaya başlayabilir. Bu noktada da önlem almazsanız sağlığınızı olumsuz etkileyecek duruma gelebilirler. Bu yüzden özellikle Antalya gibi klimanın sık sık kullanıldığı yerlerde klima bakım ve temizliği düzenli yaptırılmalıdır.

Klimalardaki Kokular Nasıl Engellenir?

Klimaları kullandıkça kötü koku yaymasının sebeplerinden biri de doğru çalıştıklarının işaretidir. Yüksek debide hava çekerek üfleme yoluyla sıcak ve soğuk hava sirkülasyonu sağlayan klima kapaklarının alt bölümünde filtre yer alır. Bu filtreler bulunduğunuz ortama partikülsüz hava üflemek adına kullanılır. Bu yüzden de uzun süre kullanılan klima filtrelerinde biriken kötü kokular ortaya çıkabilir. Kötü kokuların önüne geçebilmek adına ya da mümkün mertebe geciktirmek için klimayı kullandığınız odada sigara içmemeli, dumana yol açacak eylemlerden kaçmalısınız ve klimanın olduğu odaları düzenli olarak havalandırmalısınız. Bu önlemleri aldığınızda kötü koku ve filtre kirlenmesi gibi durumlar daha da gecikecektir. Klimanın ömrünü uzatmak, sağlıklı hava solumak ve koku unsurlarının oluşmaması için de klimanın düzenli olarak profesyonel ekipler tarafından bakım ve temizliğinin yapılması gerekir.

Doğru Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Klimalar hassas elektronik donanıma sahip aletlerdir. Düzenli temizlik yapılacağı zaman kullanım kılavuzunda yer alan direktiflere göre kapakları açılır ve filtrelerine erişim sağlanır. Klimaları düzenli kullandığınız zaman belirli aralıklarla filtreyi kendiniz temizlemeli,  klima temizlerken de düzenli bakımını yetkili servise yaptırmalısınız.

2019 Antalya Klima Temizleme Kampanyaları

Antalya gibi sıcak bir şehirde yaz aylarında klima olmazsa olmaz bir alettir. Bu yüzden klimalar sıklıkla kullanıldığı için bakımları da sürekli yapılmalıdır. Bunun adına da klimaların bakımını üstlenecek bir yetkili servisten 2019 yılı için klima temizleme kampanyalarını internet sitesi üzerinde ya da telefonla bilgi alarak öğrenebilirsiniz. Kampanya koşulları temizlik işleminin durumuna göre ve arıza olup olmama durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden yetkililer size en doğru kampanya detaylarını aktarabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here